Spotkanie opłatkowe

Ostatniego dnia przed świętami pięknie ubrani spotkaliśmy się w naszej klasie. Zakleiliśmy brodę Mikołajowi - to znak, że święta tuż, tuż. Rozmawialiśmy sobie o tradycjach świątecznych, poznaliśmy zwyczaje w innych krajach, na różnych kontynentach i odszukiwaliśmy je na globusie.  Nasza Pani przygotowała dla nas prezencik:) To zabawki, dzięki którym będziemy umilać sobie przerwy! 

Podjedliśmy pierniczków, mandarynek i ruszyliśmy na szkolne jasełka. Dzień upłynął nam bardzo szybko. Niektórzy dosłuchali do końca opowieści o "Aksamitnym Króliku". 

 

Więcej zdjęć w galerii.


Ozdabiamy pierniki

Nie udało nam się w tym roku piec pierników ale nie ma tego złego... zajęliśmy się dekorowaniem pierników. Nasza Pani upiekła je dla nas, mama Gabrysi przyniosła ciasteczka a my sprzęt do ozdabiania:) po pierniczkach zajęliśmy się ozdabianiem pomarańczy. Zapachy roznosiły się po całej klasie:) a w międzyczasie głowiliśmy się nad matematycznymi zagadkami z "24 zadań".

 

Więcej zdjęć w galerii.


Urodziny Bartka

Bartek obchodził dzisiaj swoje urodzinki. Poczęstował nas pysznymi cuksami a my zaśpiewaliśmy mu "Sto lat" i złożyliśmy życzenia. 

Broda Mikołaj jest już coraz bardziej biała - dzisiaj kolejny jej element dokleił Franek. Zrobiliśmy też dekorację na gazetkę przed salą. Choinka z dłoni.


Środowe odwiedziny

Mieliśmy gości na zajęciach. Pani Dyrektor, Pani Sabinka i Paulinka z pierwszych klas oraz Pani Ela z drugiej klasy obserwowały dzisiaj nasze tabletowe zajęcia. Pracowaliśmy ze znaną nam aplikacją czytnika kodów QR (więcej o tym tutaj). Mieliśmy dużo pracy ale każdy z nas świetnie sobie poradził. Nasza Pani bardzo nas chwaliła a Pani Dyrektor była bardzo zadowolona z naszych zajęć.   Na zajęciach dodatkowych odwiedziliśmy bibliotekę. Czas rozpocząć przygodę z książkami. Graliśmy też w gry Duble oraz "Ja mam... Kto ma?" Utrwalaliśmy przez zabawę poznane literki. Inni w kącikach prowadzili rozmowy.

 


Spacer poznawczy po Chrząstwie

Dzisiaj mieliśmy niezwykłą lekcję historii. Przez 1,5h poznawaliśmy historię naszej miejscowości. A to dzięki tacie Maćka, który zabrał nas na tą wycieczkę. Zaczęliśmy na korytarzu szkoły przy sztandarze. Już wiemy skąd Piastowie Śląscy w imieniu naszej szkoły, dlaczego kościół stoi tu, gdzie stoi, jakie cieki wodne przepływają przez miejscowości, dlaczego ulica nazywa się Młyńska, gdzie była piekarnia i skąd tutaj tyle stawów.

Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi za tą niezwykłą lekcję historii.

 

Na zakończenie dnia wspólnie z klasą Ia robiliśmy łańcuchy i ubieraliśmy choinkę! 

I z tego wszystkiego zapomnieliśmy zakleić Mikołajowi brodę!


Piątek - podsumowanie tygodnia

Dzień rozpoczęliśmy od wykonania kolejnego zadania.


Czytaliśmy historyjkę o kruku i lisie a na koniec dnia podsumowaliśmy cały tydzień w szkole.


Co by było gdyby....

Kolejne zadanie za nami. Co by było gdyby...Mikołaj utknął w kominie? Posłuchajcie jakie są nasze pomysły.

Doskonaliliśmy liczenie w zakresie 4. Podawaliśmy swoje propozycje ale liczyliśmy też ile razem nóg mają dwie kury? Jakie inne dwa zwierzęta będą miały 4, 6, 8 nóg? 


9.12

Długi dzień za nami i wiele aktywności. Rozpoczęliśmy od GoNoodle, aby rozruszać się ponieważ co niektórzy jeszcze jedną nogą byli w łóżku. Kolejne dwa kawałki brody Mikołaja zostały zaklejone. Dzięki temu wiemy, który dokładnie jest dzień grudnia. Zobaczyliśmy jakie nowe zadania czekają na nas w "24 zadaniach". I przystąpiliśmy do pracy z tabletami. Zamienialiśmy się w Mikołaje, efekty tutajKolejna karta w naszym własnym elementarzu gotowa. Po intensywnej pracy, chwila na świeżym powietrzu i wróciliśmy do szkoły. Na ostatnich zajęciach naszym zadaniem miało być wykonanie kartki z choinką. Dla wielu okazało się to zadanie nie lada wyzwaniem. 

Możecie spróbować  wykonać kartkę jeszcze raz.


Teatr - Bajki naszego dzieciństwa

8 grudnia wybraliśmy się do Wrocławia na spektakl "Bajki naszego dzieciństwa" w wykonaniu wrocławskiego teatru Och Art. Przedstawienie oparte było na twórczości Jana Brzechwy. Wiele interesujących historii, które już znaliśmy, kolorowe kostiumy, ciekawe dialogi i wspólne śpiewanie  - tak można podsumować spektakl. Emocje i radość było słychać w całym klubie. Na koniec pojawił się Mikołaj z małym słodkim upominkiem:).Mikołaj

Tak jak zapowiadał, tak też zrobił. Odwiedził nas dzisiaj Mikołaj. Nie mogliśmy się doczekać! Przybył dopiero na 4 lekcji, ale miał kawał drogi do pokonania.

W oczekiwaniu na Mikołaja, rozwiązywaliśmy zadania z "24 zadań", odwiedziliśmy też googlowską wioskę Św. Mikołaja i dokleiliśmy naszemu kalendarzowemu Mikołajowi aż trzy kawałki brody.


Czekały też na nas pyszne reniferowe babeczki.


Posłuchajcie, co mówi do Was Mikołaj.


Mikołaj 2015 on PhotoPeach

Chata Świętego Mikołaja w Laponii


Spotkanie z tatą Bartka

Oprócz Mikołaja odwiedził nas dzisiaj tata Bartka, który opowiadał o swojej pracy. Poznaliśmy kolejny bardzo interesujący zawód. To było interesujące spotkanie. Cieszymy się, że rodzice odwiedzają naszą klasę.


U jak ul

Kliknij  tutaj, a przeniesiesz się na stronę z zadaniami związanymi z dzisiejszym tematem. 

Uwielbiamy ćwiczenia na nowej sali gimnastycznej. Dzisiaj czekał na nas tor przeszkód.

Kolejne zadanie z "24 zadań" rozwiązane. Puzzle były świetne!


Ozdoby świąteczne

Święta za pasem, czas zatem wykonać ozdoby świąteczne. 

Ozdoby świąteczne on PhotoPeach

Tablety i renifery

21 klas z Polski razem realizują projekt etwinning "24 zadania na czas oczekiwania". My w projekcie nie uczestniczymy ale korzystamy ze wspólnie przez nich przygotowanego kalendarza. Każdego dnia pojawia się nowe zadanie.

Bardzo podobało nam się zadanie z pierwszego dnia. Tego dnia mieliśmy tablety i zadanie rozwiązywaliśmy  współpracując w grupach. 

W naszej klasie wisi kalendarz grudniowy wykonany przez nas, pojawił się też Mikołaj, któremu każdego dnia zaklejamy kawałek brody. 

Na oknach pojawiły się renifery:)


1.

Pierwsze zajęcia na nowej sali gimnastycznej!


Czeka na nas każego dnia i przypomina, że święta tuż, tuż..