Mamy w klasie słoik...


29 kwietnia - piątek

Nadal pozostajemy w tematyce świąt majowych. Dzisiaj rozmawialiśmy o naszej fladze i hymnie. Potrafimy zaśpiewać hymn i pamiętamy o odpowiedniej postawie.Układaliśmy z puzzli godło. Okazało się, że nie jest to łatwe zadanie i wymaga nieco wytrwałości. Tylko jednej drużynie udało się wykonać zadanie na 100 %. 

 

Palcem o mapie śledziliśmy przebieg Wisły od źródła do ujścia. Śpiewaliśmy o tym, jak "Płynie Wisła, płynie" i próbowaliśmy tańczyć "Krakowiaka".

 

Rozalka przyniosła globus, który z oglądaliśmy z wielkim zainteresowanie. Szukaliśmy kolejnych państw i słuchaliśmy ciekawostek.

Na ostatnich zajęciach korzystaliśmy z pięknej wiosennej pogody.

Klub Pożeraczy Książek nadal aktywnie działa, co nas bardzo cieszy. 

Zajęcia dodatkowe

Na zajęciach dodatkowych bawiliśmy się jajkami i układaliśmy puzzle:)


28 kwietnia - czwartek

Zbliżają się majówkowe święta. U nas na lekcjach tematyka patriotyczna. Wiemy, że polskie symbole to flaga, godło i hymn.

Utrwalaliśmy też inne symbole, które kojarzone są z Polską. Współpracowaliśmy ze sobą podczas  gier. W parach wykonaliśmy kolorowankę.  Mapa Polski wzbudziła duże zainteresowanie i z chęcią śpiewaliśmy piosenkę "Jestem Polakiem". 


27 kwietnia

Dzień zaczęliśmy od spotkania z Katie i Mojo. Byliśmy ciekawi, czy uda się Katie wyjść z dołka. Teraz wiemy, że popełnianie błędów jest fajne! Ale tylko wtedy, kiedy analizujemy błąd i staramy się go naprawić. Nasze neurony w mózgu wtedy pracują na najwyższych obrotach. Zachęciło to nas do pracy na lekcjach.

Pracowaliśmy bardzo aktywnie bo dużo rzeczy było do zrobienia. Dowiedzieliśmy się, że kolejna głoskę możemy zapisać na dwa sposoby. Dzi jak dzień i dź jak dźwig:) Później przyszedł czas na zabawę w starego niedźwiedzia i malowanie dźwięków.

Pracowaliśmy z tabletami, wykorzystując aplikację kostki 2d do wykonywania działań matematycznych oraz kody QR do ułożenia zakodowanego domina:)

opis TUTAJ

Nasz klasowy Klub Pożeraczy Książek ostatnio bardzo aktywnie działa. Kolejne książki prezentowała Ewa i Bartek. 

Na ostatnich zajęciach mieliśmy gości. Odwiedziły nas koleżanki z czwartej klasy i opowiadały o Zielonej Szkole. Przekonywały, że jest to wspaniała przygoda. Zadawaliśmy pytania i uważnie słuchaliśmy. Już nie możemy się doczekać.


26 kwietnia

Wczoraj Ania prezentowała nam książeczkę o kotku, a dzisiaj Maja o niesfornym piesku:) Posłuchaliśmy fragmentu książki i czekamy na dalsze opowieści Mai jak zakończą się przygody Figi.


25 kwietnia

Pierwszoklasiści pracowali dzisiaj pełną parą! Należą im się wielkie pochwały! Cieszę się, że klub pożeraczy książek tak aktywnie działa! Dzisiaj Ania zaprezentowała swoją legitymację i mówiła o książeczce, która przeczytała:)

Na zajęciach komputerowych poznaliśmy program Word.

Szkołę odwiedzili dziś olimpijczycy. A my na lekcji dowiedzieliśmy się czym są Igrzyska Olimpijskie, skąd pochodzą i gdzie odbędą się w tym roku.

Oglądaliśmy inscenizację "Dwie Dorotki", rozmawialiśmy o tym, czy warto być dobrym człowiekiem i pomagać innym..


Dzień Ziemi - 22 kwietnia

Co mogę zrobić dla Ziemi?

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Cały dzień poświęcony był tej tematyce. Były kolorowanki, matematyka, czytanie, sudoku, bajki ekologiczne, szukaliśmy znaków recyklingu na naszych przedmiotach. Posadziliśmy tez nasze drzewka - sosnę i brzozę. Będziemy o nie dbać, a one będą rosły razem z nami.

Bardzo dziękujemy Pani Reni za dostarczenie drzewek:)


Urodziny Dominka

Najlepsze życzenia dla Dominika!


H jak hi hi, ch jak chmurka

Poznaliśmy kolejne przygody śmiesznych smoków i słuchaliśmy wiersza o Dyziu Marzycielu. Później rysowaliśmy niebo z wyobrażeń Dyzia:)


Ziołowe plakaty

Pachniało w naszej klasie, że hej!


Konkursowo:)

Ten tydzień obfitował w konkursy!

 Ania reprezentowała naszą klasę w konkursie recytatorskim. Natomiast Amelka i Igor wzięli udział w konkursie o bezpieczeństwie. Drużyna Igora zajęła I a Amelki II miejsce. Gratulujemy!


20 kwietnia - cz jak czosnek
Wiosenne obrazki


18 kwietnia- spotkanie z mamą Bartka

Mama Bartka jest bibliotekarką, opowiadała nam dzisiaj o swojej pracy. Przeczytała nam też książkę, taka niezwykła bo....bez obrazków. To było bardzo fajne spotkanie:)

Pamiątkowe zdjęcie:)

Dzisiaj odbył się nasz klasowy konkurs recytatorski. Gratulujemy Ani, która zdobyła I miejsce i będzie nas reprezentować w szkolnym konkursie recytatorskim 21 kwietnia.  II miejsce zdobył Maciek, a III - Ewa. Wszystkim, którzy dzisiaj pięknie mówili wiersze bardzo serdecznie gratulujemy:)


Poćwicz ze Zgrzyciakami - sz


13 kwietnia - środa

Nasz okienny ogródek wzbudził rano wielkie zainteresowanie, ponieważ nasza fasola przez jedną noc strasznie wyrosła. Dbamy o ogródek, codziennie podlewamy i lubimy go obserwować.

Teraz czas na czytanie, przewrotne wierszyki nas nieco rozbawiły. Nie trudno było je zapamiętać:)

Wiosnę widać na każdym kroku, pojawiły się też pierwsza motyle na wiosennej łące:)


12 kwietnia- wtorek               warsztaty kreatywne

Braliśmy udział w zajęciach o wielokulturowości oraz warsztatach, które prowadziała Pani Magdalena Szymańska - menedżer Brave Kids. Pani Magda pokazała nam jak wyglądają dzieci z różnych stron świata, jakimi zabawkami się bawią, co jedzą, na czym grają i jak się ubierają. Mimo, że różnimy się bardzo jedna rzecz łączy dzieci na całym świecie - każde jest ważne. Próbowaliśmy smaku dżemu z mango i chili, nie każdemu smakował, ale było to ciekawe doświadczenie:) Na koniec zajęć każdy wykonał totem wielokulturowy.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia. 

Więcej o projekcie Brave Kids tutaj.

Pola przypomniała nam o Dniu Czekolady i przyniosła dla nas ten słodki smakołyk:)


11 kwietnia - poniedziałek

Jeszcze raz wykorzystaliśmy plakaty zrobione na ostatnich zajęciach tabletowych. W grupach sprawdzaliśmy, czy awatarek został tworzony zgodnie z opisem.

Piotruś zaprezentował nam doświadczenie z solą i opowiadał o budowie aparatów słuchowych. Przyniósł części do aparatów i mówił, jakby sam je konstruował:)


Bociany przyleciały!


8 kwietnia - piątek

Dzień rozpoczęliśmy od matematyki, następnie pracowaliśmy z "Moim własnym elementarzem".  Lilianka przyniosła pióra, zastanawialiśmy się dlaczego nie toną? Zrobiliśmy podsumowanie tygodnia. Bardzo cieszy widok pokolorowanych  serduszek:) Awatarki rozdane.


Urodziny Oli

7 kwietnia

Dzień rozpoczęliśmy od powtórzenia kolejności dni tygodnia. Później przyszedł czas na pracę z podręcznikiem i ćwiczeniami. Bardzo ładnie dzisiaj uczniowie pracowali. Patrzyłam z wielką radością jak wspólnie rozwiązywali krzyżówkę, lokując się na dywanie:) 

Przyszedł czas na poznanie bocianiego życia i wykonanie bociana. Teraz zdobią naszą tablicę przed salą. 

Wykonaliśmy też zadania na mCourser z rozdziału Powrót bocianów. 

Teraz matematyka i gra KABOOM! Opis gry znajduje się tutaj (na stronie zamiast kserówki). Jest niesamowita! Super, jeśli dzieci nie chcą kończyć gry! Tyle zadań i z taka chęcią nie rozwiązałyby na żadnej karcie pracy. Dodatkowo liczy cała załoga bo sprawdza, czy osoba, która wyciąga patyczek się nie pomyliła. Te wyciągnięte paluszki do liczenia, skupienie na twarzy, uwielbiam!

Po KABOOM pora na 321Matmę i doskonalenie liczenia, znowu zaangażowanie, wielu chętnych i udało się wspólnymi siłami zdobyć odznakę! A w nagrodę, krótka animacja:)

I tak nasz krótki dzień dobiegł końca:)

 

ps. na kontach mCourser czeka kolejne zadanie:)

 


poćwicz zmiękczenia

kliknij TUTAJ


6 kwietnia

Dzisiaj gościła u nas głoska ź, zi. 

Zawitała również wiosna, na oknach, drzwiach i tablicy. 

Poznaliśmy wierszyk o leniu i myśleliśmy nad sposoby jak wyciągnąć lenia z tapczanu..

Pracując z tabletami trenowaliśmy ważną umiejętność czytania ze zrozumieniem. Musieliśmy stworzyć awatarka według opisu. O tym tutaj.

5 kwietnia - dzień wolny od zajęć dydaktycznych


4 kwietnia

Ćwiczyliśmy przepisywanie teksty drukowanego, całkiem dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Już tylko niektórym z nas mylą się literki:) 

2 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Dzisiaj mogliśmy przynieść książki, którymi chcemy się podzielić z kolegami. Nie wszyscy jednak o tym pamiętali:) Ewa przyniosła swój zestaw książek, a Igor książkę o podwodnym świecie. Słuchaliśmy historii o duszku i odmierzaliśmy ile to 8 metrów bo tyle miał długości wąż morski.

Na zajęciah komputerowych testowaliśmy epodręczniki do matematyki 321 matma!


1 kwietnia

Ma Pani pająka na bucie! Wyleciały mi dzisiaj dwa zęby!  Prima Aprilis! Takie było powitanie:)

Franek przedstawił nam swój Raport Pożeracza i przyniósł książkę o historii Żabka i Ropucha. Posłuchaliśmy jednej historii, jak to Żabek zaplanował swój dzień.

Było też pisanie, praca z ćwiczeniami i zegarem.

Przyszedł czas na kolejne doświadczenie.  Opis doświadczenia tutaj.