W świecie kotów

Koty były bohaterami dzisiejszego dnia a to za sprawą literek "K" i "Y".  Rozmawialiśmy o ich przyzwyczajeniach, w co lubią się bawić i jakie są nasze obowiązki zdecydujemy się na domowego zwierzaka. Okazało się, że sporo osób w klasie ma kotka. Mała niespodzianka nas dzisiaj spotkała bo odwiedziła nas klasa 3 z ich gościem. Mama jednej dziewczynki z 3 klasa zajmuje się hodowlą kotów rasowych i przyszła z dwoma. Są to koty rasy Maine Coon jedne z największych kotów domowych.


Rozmawialiśmy też o dniu Wszystkich Świętych i dowiedzieliśmy się co to Halloween. Wspólnymi siłami rozwiązaliśmy zagadkę logiczną i uwolniliśmy dobrego czarodzieja:)

http://www.scholaris.pl/resources/run/id/109377

Spotkanie  z rodzicami Ewy

Rodzice naszej Ewy są stomatologami. Odwiedzili naszą klasę i przeprowadzili lekcję o tym, jak należy dbać o zęby i właściwie je myć. Wcześniej troszkę się przygotowaliśmy do tych zajęć ponieważ oglądaliśmy filmik o Doktorze Ząbku. Każdy otrzymał pastę i szczoteczkę w prezencie. Bardzo dziękujemy!Czytamy, liczymy, pacamy po tabletach

Dzisiaj kolejna środa z tabletami. Wykorzystaliśmy je do treningu czytania, ale o tym tutaj.

Ola, po chorobie wróciła już do szkoły i dzisiaj uroczyście Pani Dyrektor pasowała Olę na ucznia rycerza. Byliśmy też detektywami i w ćwiczeniach tropiliśmy literkę e. Układaliśmy pierwsze działania matematyczne. 

Tworzyliśmy historyjki z Eskimosem i niedźwiedziem polarnym w tle. Po całym dniu pracy odpoczywaliśmy bawiąc się na placu zabaw.Spotkanie z Panią Weterynarz

Podziękowania za filmik dla Pani Renatki:)


Pasowanie w mediach

Telewizja Lokalna

strona Gminy Czernica


Piątek

Poznaliśmy literkę E. Pracowaliśmy z ćwiczeniami do matematyki i doskonaliliśmy logiczne myślenie. Kto zakończył pracę  sam wybierał co chce dalej robić. Jedni wybrali książeczki i próbowali czytać, inni wspólnie się bawili.

Poznaliśmy też histrorię Franlina, który oczekiwał wiosny oraz dwie kolejne zasady zdrowego śniadania (o tym tutaj)

Rozmawialiśmy o tym, jak wyglądałby świat, gdyby nasze mamy wyglądały tak samo, czy fajnie byłoby gdyby wszyscy chłopcy i wszystkie dziewczynki wyglądały tak samo. Padały bardzo ciekawe odpowiedzi. Doszliśmy do wniosku, że fajnie na świecie są różni ludzie, którzy różnią kolorem włosów, skóry, mówią różnymi językami, wyznają różne religie, albo nie wyznają ich wcale. Najważniejsze  co ustaliliśmy to to, że nie można z tych względów dzielić ludzi na dobrych i złych. Najważniejsze to abyśmy tak postępowali, żeby każdy mógł powiedzieć o sobie JESTEM DOBRYM CZŁOWIEKIEM.

Na ostatniej lekcji oglądliśmy teatrzyk przygotowany przez klasy IV dotyczący tych problemów.


Czwartek

Przystąpiliśmy do programu Śniadanie daje moc. Na kolejnych lekcjach będziemy uzyskiwać cenne informacje o 12 zasadach zdrowego odżywiania. Dzisiaj poznaliśmy pierwszą DO SZKOŁY WYCHODŹ PO ŚNIADANIU I ZE ŚNIADANIEM. Tak zaczęliśmy dzień. Później uczyliśmy się pisać literki, na przerwach ćwiczyliśmy z GoNoodle, a na ostatniej lekcji wspólnie wykonaliśmy tęczę - potrzebną na jutrzejszy teatrzyk, który przygotowały dla nas klasy IV.

Tak wyglądał nasz dzień.


Jutro przychodzimy w niebieskich koszulkach. Tabletowa środa

Co środę mamy możliwość korzystania na lekcjach z tabletów. Zajęcia zaczęliśmy od przypomnienia i utrwalenia poznanych liter. Zrobiliśmy w tym celu plakat w aplikacji PicCollage. Na plakacie miały znaleźć się poznane literki a także imiona, które potrafimy z nich napisać.

Drugie zadanie było dla nas wyzwaniem. Pierwszy raz korzystaliśmy z aplikacji QR Reader, czyli czytnika kodów QR. Zakodowane były wyrazy i krótki zdania, mieliśmy je odpowiednio odkodować, przeczytać i pod kodem wkleić odpowiedni podpis. 

Po pracy z kodami, która wymagała od nas sporo wysiłku przyszedł czas na zabawę z kostkami. Gra z kostkami też wzbudzała emocje:) 


Aby troszkę się dotlenić wybraliśmy się na krótki spacer. A po powrocie z nowymi siłami,  na swobodnie ćwiczyliśmy głoskowanie i rachunki pamięciowe z kostką. 


Na zajęciach korzystaliśmy z aplikacji:

Pic Collage

QR Code Reader


Możecie jeszcze raz poćwiczyć zadanie.


Zdjęcia z pasowania

W galerii pojawiły się nowe zdjęcia z pasowania. Bardzo dziękuję mamie Franka i mamie Ewy za zdjęcia.

C.Z.


19.10.                                      Opowieści o Australii -         spotkanie z mamą Rozalki,

Dzisiaj na zajęciach mieliśmy gościa. Odwiedziła nas mama Rozalki i przeniosła opowieściami na odległy kontynent - do Australii. Rodzice Rozalki wiele lat mieszkali w Australii, Rózia tam też się urodziła.  Mama Rozalki opowiadała nam o zwierzętach jakie można spotkać tam spotkać, pokazywała zdjęcia. Przyniosła nawet skórę prawdziwego kangura. Poznaliśmy w jaki sposób komunikują się Aborygeni - czyli rdzenni mieszkańcy Australii. Na koniec każdy z nas otrzymał papierowy bumerang którego również używają Aborygeni) i mieliśmy ozdobić go w kropkowy sposób.

Bardzo dziękujemy mamie Rozalki tak  fascynującą lekcję. Bardzo cieszymy się, że rodzice tak aktywnie włączają się w nasze klasowe życie.

Natomiast na zajęciach komputerowych przenieśliśmy się do Australii dzięki Google Street View.  Stanęliśmy pod Operą w Sydney i maszerowaliśmy ulicami Melbourne. 

Później zajęliśmy się kodowaniem. 

Zachęcam gorąco do kodowania w domu. 

Zajęcia rozpoczęliśmy od oglądania figurek gipsowych, które przyniósł Igor. Wykonał je razem z dziadkiem.

Oprócz Australijskich opowieści poznaliśmy dzisiaj literkę I. Wykonaliśmy kolejną kartę w naszym własnym elementarzu.

Literka I on PhotoPeach

Piątkowe zajęcia

Zaczęliśmy od wykonania klasowego kalendarza urodzin. Utrwalaliśmy tym samym miesiące. Już teraz każdy będzie wiedział kiedy ma urodziny:)

Pracowaliśmy nad poprawnym zapisanie literki T w wyrazach i zdaniach. Próbowaliśmy swoich sił w czytaniu. Każdy otrzymał kartę do czytania. Będzie nam ona towarzyszyć przez cały przyszły tydzień. Będziemy z nią pracować w szkole ale i w domu będziemy ćwiczyć czytanie. Na ostatniej lekcji robiliśmy doświadczenie z jajkiem. Opis doświadczenia tutaj


Pasowanie

W końcu nadszedł ten ważny dzień. 15 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów rycerzy klas pierwszych. Długo ćwiczyliśmy, że wszystko ładnie wyszło i tak też chyba było:) Na pasowaniu było dużo ważnych gości: Wójt Gminy Czernica, Pani inspektor ds. Oświaty, przedstawiciel Rady Rodziców, Pani Dyrektor i Vice Dyrektor, nasi rodzice, dziadkowie i znajomi i nawet telewizja lokalna była. Czekam teraz na oficjalne nagranie a już teraz można pooglądać zdjęcia z tej uroczystości. 

klikając na zdjęcie przejdziesz do galerii
klikając na zdjęcie przejdziesz do galerii
Pasowanie na ucznia. on PhotoPeach

Pasowanie pierwszoklasistów 2015 on PhotoPeach

                     CodeWeek                             Tydzień kodowania w Polsce                

W dniach od 10 do 18 października odbywa się Europejski Tydzień Kodowania. To świętowanie związane z programowaniem obchodzone w całej Europie. 

Przyłączamy się do akcji i też zaczynamy kodować.

Tutaj link do naszej domowej strony kodowania KLIKNIJ TUTAJWybieramy swoje imię, następnie obrazek i klikamy loguj. Po otworzeniu nowej strony wybieramy etap oraz cyferkę zaczynając od . Powodzenia

Download
Wasze obrazkowe kody
Domowa strona nauczyciela _ Code 1.pdf
Adobe Acrobat Document 224.7 KB

Jestem nauczycielem, lubię to!       Dzień Nauczyciela:)

Mają swój dzień strażacy, górnicy, mają też i nauczyciele:) 14 października jest tym dniem obchodzonym w Polsce. Na świecie nauczyciele świętują go 5 października. Grupa Superbelfrzy włącza się w akcję  świętowania tego dnia. W tym roku pod hasłem zainteresowań, hobby, pasji. Poniżej znajduje się zdjęcie nauczycieli z całej Polski, a wśród nich moje. Wytężcie wzrok i odszukajcie je. Pomoże Wam w tym lupka.

 

z uśmiechem pozdrawiam

Pani Cela


T jak tata

Kolejna literka przywędrowała do naszych elementarzy. Rozmawialiśmy o naszych tatusiach, o tym jak lubimy spędzać z nimi czas, ich zainteresowaniach. 


Piątkowy dzień

Piątek rozpoczęliśmy od bardzo ciekawego spotkania w bibliotece. Razem z klasą Ic mieliśmy okazję poznać hobby tatusia Hani z równoległej klasy. Tata Hani skacze ze spadochronem! Niesamowite! Przyszedł ubrany w kombinezon, ze specjalnym kaskiem i nawet rozłożył spadochron!  Bardzo ciekawie opowiadał. Dostaliśmy od Pana Bartosza samolot do kolorowania i kolorowaliśmy go według określonych zasada "kolorowego sukcesu". Później sami się ocenialiśmy. Robiliśmy też doświadczenia z jajkiem i słoną wodą. Opis doświadczenia jest tutaj.


Opis doświadczenia nr 3 znajduje się tutaj.


Twarzowe dynie 

Na dzisiejszych zajęciach mieliśmy gościa, była nim mama Gabrysi, która prowadziła z nami zajęcia plastyczne. Każdy otrzymał dynię i nadał jej "nową twarz". Dynie otrzymały też nowe fryzury, która przygotowała specjalnie mama Gabrysi. Teraz mamy klasową wystawę dyni, która upiększa nam salę. Jutro dyni zabierzemy do domu i podarujemy naszym kochanym mamom.


Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Justynie za obecność dzisiaj w naszym gronie. 

A już za tydzień gościć będziemy kolejnych rodziców...


Tabletowe środy

Tym razem wykorzystaliśmy tabletowe aplikacje do nauki pisania literki M. Najpierw obserwowaliśmy jak poprawnie zapisuje się literkę m, następnie trenowaliśmy na tablicy, tabletach i dopiero przystąpiliśmy do zapisania w ćwiczeniach. 

Drugim zadanie było stworzenie chmury wyrazowej z poznanych literek. Dwie grupy wykonały to zadania bardzo dobrze, nie wszyscy jednak poradzili sobie z tym zadaniem.  Na koniec trenowaliśmy czytanie utworzonych wyrazów.


Wykorzystane aplikacje

- drawing desk

- word cloud (jest to aplikacja na ipada), na androida https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.ilanguage.ilanguagecloud&hl=pl


M jak mama

Rozmawialiśmy dzisiaj o naszych mamach. Wykonaliśmy kolejną kartę w elementarzu. Niektórzy muszą dokończyć to zadanie w domu. Oto nasza mapa myśli stworzone ze skojarzeń z mamą. 

Dla naszych mam wykonaliśmy ten obrazek malowany farbami.

Wykonaliśmy też obrazek farbami dla naszych mam.


Jesienne prace


Urodziny Ewy

W piątek Ewcia obchodziła swoje szóste urodziny! Ładnie odśpiewaliśmy urodzinowe "Sto lat", złożyliśmy życzenia a Ewa poczęstowała nas lizakami.  Jeszcze raz życzymy Ewie wiecznego uśmiechu na twarzy i samych radosnych dni szkolnych i nie tylko!:)


Doświadczeni nr 2

Jajko po spędzonych 48 godzinach w słoiku z octem , stało się jajkiem gumowym. Tak ocet zadziałał na skorupkę.