A na zajęciach dodatkowych...

karmimy królika, kota i psa...


Bezpieczny Puchatek na bezpieczny ferie

W poniedziałek rozpoczynamy ferie zimowe. Razem z Bezpiecznym Puchatkiem przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Każdy uczeń otrzymał książeczkę oraz karteczki z informacjami dla rodziców. W piątek podsumowaliśmy sobie nasze awatarkowe zachowanie. Niektórzy otrzymali nawet po kilka awatarków i mają całkiem niezłą galerię:) 


Wilk i zając

Teatr Art-Re odwiedził naszą szkołę w ostatni dzień przed feriami i przygotował dla nas przedstawienie pt. "Wilk i zając". Było bardzo zabawnie:)


Dzień Babci i Dziadka

Są takie dni w styczniu, kiedy z czułością i wielką radością mówimy o naszych babciach i dziadkach. Mają oni bowiem swoje święto 22 i 23 stycznia. My razem z dziadkami świętowaliśmy wspólnie się bawiąc, śpiewając dla nich i tańcząc. 

Dzień Babci i Dziadka cz.1 on PhotoPeach
Dzień Babci i Dziadka cz. 2 on PhotoPeach

Kolędowanie

W czwartek na koncert kolęd przyjechała do nas Orkiestra Trzech Króli. Świetnie się bawiliśmy śpiewając wspólnie kolędy. 


Śmiechoterapia

W środę uczestniczyliśmy w zajęciach ze śmiechoterapii. Dwa klauny rozbawiały nas do łez!


Aktywna środa

W ruch poszedł ruchomy alfabet. Układaliśmy wyrazy z literką ł. Później tworzyliśmy plakaty z tymi wyrazami w aplikacji szkic (ale o tym w zakładce tabletowe środy). Ćwiczyliśmy zadawanie pytań z kolorowymi planszami: Jakim jestem zwierzątkiem? Jakim jestem warzywem?

Od początku roku trenujemy utrwalanie kierunków, prawo, lewo, góra, dół. Mucha-kropka pomaga nam w tym, a my uczymy się, świetnie się przy tym bawiąc.25.01.2016r.

Poznaliśmy ciąg dalszy historii o smokach i ich tajemniczym znalezisku. Sami pobawiliśmy się w archeologów i malowaliśmy, tworzyliśmy ciekawe przedmioty. Na zajęciach komputerowych trening umysłu z akademią bezpiecznego puchatka. Nabardziej przypadła do gustu gra "Ratuj kakao":)


Ćwiczymy Boogie Woogie


Spotkanie z mamą Igorka

Kim jest trener?

Czy to tylko pan, który uczy nas kopać piłę?

O swojej pracy opowiadała nam mama Igorka - Pani Agnieszka. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i otrzymane prezenty:)

 

Bardzo dziękuję Pani Renatce za dokumentację zdjęciową;) C.Z.


Czwartek z symetrią.

Dzień sponsorowała cyferka 6. Bawiliśmy się też lusterkami i dowiedzieliśmy się, co to symetria. Kody QR, który znajduje się poniżej, przenosi na stronę, gdzie można tworzyć magiczne obrazki. Dostrzegamy symetrię i świetnie się bawimy.

Wystarczy kliknąć bądź zeskanować czytnikiem kodów. 

Wykonywaliśmy też portrety naszych dziadków, które niebawem ozdobią nasz korytarz. Ciekawe, czy dziadkowie odnajdą siebie na portretach.


Tabletowa środa

zajęcia opisane w zakładce lekcja 12


Okulary dla babci i dziadka


Piątek przygotowań.

Przygotowujemy się do Dnia Babci i Dziadka. Każdego dnia ćwiczymy śpiewanie piosenki. Dzisiaj przygotowywaliśmy korale dla babci wykonane z makaronu. Przy okazji ćwiczyliśmy rączkę i nawlekanie. 

Jakiś czas temu zaczęliśmy obserwację cebuli. Włożyliśmy ją do wody i czekamy na szczypiorek. Bardzo oporna ta cebula. Dlatego nasza pani przyniosła kolejne. Teraz będziemy się jej jeszcze baczniej przyglądać ponieważ już wypuściła pierwsze szczypiorki. 

Dawno nie było doświadczenia, to z braku czasu. Dzisiaj przyglądaliśmy się żywym zapałkom. Opis tutaj.

Na zajęciach dodatkowych ćwiczyliśmy głoskowanie podczas zabawy w sklep. Karmiliśmy też królika, psa i kota wyrazami.

Piątek to już tradycyjnie dzień podsumowania tygodnia. 


Tabletowa środa

Kolejna tabletowa środa opisana lekcja nr 11


Bal karnawałowy


Za 50 lat...

- ludzie będą się teleportować,

- domy będą ruchome,

- nie będzie samochodów,

- będę babcią,

- będę dziadkiem...

 


Klub Pożaraczy Książek

Chętni otrzymali dzisiaj legitymacje klubowe. Teraz będą dokumentować codzienne czytanie, dzielić się z klasą przeczytanymi książkami, ilustrować raport pożeracza. Z niecierpliwością czekam na pierwsze opowieści!


Pożar, powódź, trzesięnie ziemi czyli reakcja na sygnały!


Matematyczny dzień.

Doskonaliliśmy działania w zakresie 5. Sporo ich było. Utrwalaliśmy poznane litery ponieważ okazało się, że przerwa świąteczna troszkę nas rozluźniła.

Na zajęciach dodatkowych probowalismy namalować babcię i dziadka w programie Paint.


Piątkowy dzień.

Zaczęliśmy dzień od przygotowanych czytanek. Chętni czytali wybraną czytankę. Coraz lepiej radzimy sobie z czytaniem. Próbowaliśmy dzisiaj oceny koleżeńskiej, tzn. ocenialiśmy siebie wzajemnie według ustalonych wcześniej kryteriów.

Wykonaliśmy obrazek z wydarzeń ze świątecznej przerwy.

Matematyka odbywała się na kościach do gry, ale tabletowych.

Rzucaliśmy kostkami, dodawaliśmy oczka i kolorowaliśmy wynik na karcie. Wygrywała osoba, która miała więcej pokolorowanych wyników. 

Dużo emocji, wiele wykonanych działań i dobra zabawa!

Na zajęciach dodatkowych utrwalaliśmy poznane litery. Po przerwie świątecznej musieliśmy nieco odświeżyć pamięć. Najpierw losowaliśmy kolorowe literki a następnie kreśliliśmy je na tablecie w aplikacji Szkic. Jest tam możliwość wyboru płótna w linię. 

Czytanie trenowaliśmy karmiąc zwierzątka. Było bardzo zabawnie i wszyscy byli chętni do pracy:) 

Korzystaliśmy z aplikacji:

- Kostki 2D

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.hruska.dice&hl=pl

- Szkic

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.sketch&hl=pl

 


Nowy Rok wita!

Nowy Rok, nowe plany i marzenia. Tak zaczęliśmy dzisiejszy dzień. Od zilustrowania naszych planów na 2016 rok. Kartki trzymamy w segregatorach, za rok zobaczymy czy zrealizujemy nasze wyrysowane plany.

Literka C wylądowała w naszych elementarzach a wraz z nią nowe teksty do czytania. Dzisiaj jeden z wklejonych tekstów pochodzi ze znanego rodzicom elementarza :) Jutro będzie czas na sprawdzenie umiejętności "czytelniczych". 

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczynamy "nową erę" na naszych tabletowych zajęciach. 

Dzisiaj korzystaliśmy z aplikacji:

- Magiczne literki 

https://play.google.com/store/apps/detailsid=com.EpsilonMultimedia.LiterkiPL&hl=pl

- Bazgroszyt literki

 https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.animade.Literki&hl=pl

- Telewizyjne Abecadło

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.pl.tvp.abecadlo&hl=pl

 


15 tabletów...

Może pamiętają Państwo nasze pierwsze spotkanie, jeszcze w czerwcu bodajże, kiedy mówiłam o planach tabletowej klasy, zainspirowana działaniami koleżanek z grupy Superbelfrzy Mini. Zaczęło się od wypożyczania tabletów z Biblioteki Gminnej w Czernicy (tu wielkie ukłony dla mamy Bartka). Teraz ziściły się moje edukacyjne plany. Od stycznia rozpoczynamy pracę z 15 tabletami LENOVO YOGA TAB 3. Innowacja pt. "Tablet w edukacji wczesnoszkolnej" właśnie się rozpoczyna. 

Prekursorem tabletowych działań jest Jola Okuniewska. Teraz mocno trzymam kciuki (i zachęcam wszystkich) za jej wygraną w  Global Teacher Prize

 http://www.globalteacherprize.org/finalist/jolanta-okuniewska

TVP1 http://wiadomosci.tvp.pl/23176978/nauczyciel-z-powolaniem