Ostatni dzień września...

...obfitował w wiele atrakcji. 

Pierwsza z nich to TABLETY! Były to pierwsze zajęcia z iPadami. Ich celem była głównie orientacja na jakim poziomie rozeznania ze sprzętem są moje szcześciolatki. I musze przyznać, że radzą sobie całkiem nieźle. 

Na zajęciach korzystaliśmy z dwóch aplikacji. Pierwsza z nich to WeeMee, za pomocą której każdy utworzył swoją postać - awatarka. Kolejna to Pic Collage w której utworzyli plakat ze stworzonymi awatarkami oraz dodali podpisy. Aplikacje są bardzo przyjazne dla dzieci i intuicyjne. Uczniowie ćwiczyli współpracę w grupie, wzajemną komunikację oraz kształtowali wyobraźnię.


linki do wykorzystywanych aplikacji

WeeMee

Pic Collage

Doświadczenie nr 2

Jajko zanurzone zostało w butelce z octem.  Teraz będziemy obserwować jak ocet wpływa skorupkę jajka. 

Dzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. My dla naszych chłopców też mieliśmy małą niespodziankę. Koleżanki z klasy ładnie odśpiewały chóralnie "sto lat", następnie chłopcy otrzymali Dyplomy Super Chłopaka oraz słodki upominek. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców!

Dzień Chłopaka on PhotoPeach

Loopy's World

Podczas tego 2,5 godzinnego wf-u nikt nie protestował, że nie chce ćwiczyć:) Dzieciaczki były w nieustającym biegu, że ciężko było je upolować na zdjęcie. Wspinały się, turlały, biegały, skakały:) i podobno chcą tam jechać jeszcze raz!


Loopy's World on PhotoPeach

GoNoodle - czyli ćwiczenia na przerwie i na lekcji

GoNoodle to rewelacyjna platforma, którą wykorzystujemy do aktywnych przerw śródlekcyjnych. Kiedy przestajemy się skupiać kilka minut intensywnych ruchów przy rytmicznej muzyce pozwala nam na nowo się obudzić:)

GoNoodle możecie też wykorzystywać w domu razem z rodzicami!


Doświadczenie nr 1 - Torebka Fakira

Rozpoczęliśmy cykl doświadczeń. Pierwsze z nich to TOREBKA FAKIRA.

Do doświadczenia użyliśmy:

- hermetycznie zamykanego woreczka śniadaniowego,

- ostre kredki i ołówki.

Do woreczka nalewamy ok. 3/4 wody. Następnie go zamykamy i delikatnie przebijamy ostrymi kredkami. 

Mimo przebitego woreczka, woda nam nie wyciekła ponieważ plastik szczelnie układa się wokół kredki.

Możecie powtórzyć doświadczenie w domu, na pewno Wam się uda i dostarczy wielu emocji.


Zajęcia sporowe

Krótka relacja jak wyglądają nasze zajęcia z wychowania fizycznego.


Literka L, l

Krótka relacja z tego, jak tworzyliśmy elementarz z literką L.


Nasze zabawki


Piszemy literkę A,a 

Kiedy już wiemy jak wygląda literka A, czas na naukę jej pisania. Kreśliliśmy ją na stole, plecach kolegi, tablicy. W końcu próbowaliśmy swoich sił na kartach pracy i w zeszytach. Na zajęciach komputerowych utrwalaliśmy poznane figury geometryczne w programie PAINT.


Mój własny elementarz

Poznaliśmy literkę A. Potrafimy ją odnaleźć wśród innych liter, zaznaczyć w wyrazie (wykorzystaliśmy do tego klasowe klocki). Rozpoczęliśmy też tworzenie naszych własnych elementarzy. Na pierwszych stronach znalazła się oczywiście literka A. Elementarze będą bardzo oryginalne ponieważ nie znajdziemy drugiego takiego samego. Każdy tworzy go według swoich potrzeb. Umieszcza w nim to co już potrafi! Wklejamy tam poznane litery, sylaby, wyrazy, zdania. Rysujemy, piszemy i uczymy się bawiąc.ClassDojo dziennik zachowania

ClassDojo to nasz awatarkowy dziennik , który służy do wzmacniania pozytywnych zachowań. Wspólnie ustaliliśmy kategorie i otrzymujemy za nie punkty. Po przekroczeniu 50, możemy zmienić awatarka. A dla pierwszych osób w prezencie były jeszcze nasze gazetkowe stworki.

Amelka jako pierwsza osiągnęła 50 punktów i mocno zmobilizowała tym całą klasę.


Międzynarodowy Dzień Kropki

(DOTDAY)

15 września 2015 (wtorek)

Międzynarodowy Dzień Kropki - globalne święto kreatywności, odwagi i współpracy. A wszystko zaczęło się, gdy nauczyciel Terry Shay przeczytał swojej klasie książkę Petera H. Reynoldsa pt „Dot” .

Książka opowiada o dziewczynce, która nie wierzyła w swoje umiejętności. Miała kłopot na lekcji plastyki, uważała, że nie potrafi malować. Gdy postawiła na kartce kropkę, pani nauczycielka była zachwycona i poprosiła Vashti o podpisanie swojego dzieła. Vashti była zdziwiona, że udało jej się stworzyć obrazek ze zwykłej kropki…

Dzisiaj po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest to bardzo radosny i kreatywny czas. Rozpoczęliśmy od zobaczenia filmu o Vashti, następnie inspirowaliśmy się kropkowymi obrazami Wasilija Kandinski'ego. Tworzyliśmy swoje kropki, które następnie "ożywialiśmy" dzięki aplikacji Quiver. Co prawda mieliśmy tylko jedno mobilne urządzenie, telefon naszej Pani ale każdy mógł zobaczyć jak jego kropka porusza się. Utworzyliśmy nasz wspólny kropkowy obraz, który teraz zdobi korytarz szkoły. Za uczestnictwo w dzisiejszym dniu każdy otrzymał oryginalny dyplom. Na zakończenie naszych zajęć, dzięki nam, chodnik przed szkołą też stał się kropkowy:) 

Zobaczcie jak świętowaliśmy:)

 


Dzień Kropki 2015 on PhotoPeach

W tym dniu nie byliśmy sami. W akcji świętowania wzięło udział wiele szkół z całej Polski. Możecie je zobaczyć na mapie.

O całym wydarzeniu możecie poczytać na blogu http://kropka-dot.blogspot.com/


Znaki drogowe, bezpieczeństwo na drodze.

Dzisiejszy dzień był bardzo szybki bo obfitował w wiele informacji. Poznaliśmy znaki drogowe, zasady przechodzenia przez jezdnię, wybraliśmy się na krótką wycieczkę w okolice szkoły w poszukiwaniu znaków drogowych. Byliśmy też na placu zabawa a zdobyte informacje podsumowywaliśmy w sali komputerowej.Prawa, lewa 

Celem dzisiejszych zajęć było rozróżnianie stron prawa-lewa. Rozpoczęliśmy od krótkiej zabawy z minkami w grupach, Pani specjalnie ubrała dwa różne buty aby łatwiej było rozróżnić strony. Utrwalaliśmy zabawą na tablicy, która niestety płatała figle. Na ostatniej godzinie ćwiczyliśmy razem z klasą trzecią. I całkiem dobrze sobie radzimy. 


10 września

Dzień zaczęliśmy od przywitania gości. Odwiedziły nas koleżanki z czwartej klasy i opowiadały jak to było, kiedy one były w pierwszej klasie.

Pracowaliśmy też sporo z ćwiczeniami. Nadal doskonalimy sylaby, odszukiwanie takich samych, podział wyrazów. Większość radzi sobie z tym bardzo dobrze. Na koniec zajęć grupowaliśmy klocki według określonych cech.

Ważne sprawy 9 września


Dzisiaj poruszane były ważne sprawy. Ustalaliśmy Kodeks Pierwszoklasisty. Układaliśmy zdania z rozsypanki. Niektórzy całkiem nieźle sobie z tym radzą. Wiemy, też jakie obowiązki będą spoczywały nad dyżurnym. Nadal ćwiczymy sylaby. Profesor Zgrzyt trochę narozrabiał dzisiaj w równoległym świecie i musieliśmy posprzątać po nim. Na koniec zajęć lekcyjnych znowu podglądaliśmy świat małych owadów na łące. I zgodnie z obietnicą kolejny filmik możecie już zobaczyć. Ewie, która dzisiaj się źle poczuła życzymy dużo zdrówka!

Świętowaliśmy też pierwsze klasowe urodzinki. Co prawda Ania obchodziła swoje urodziny na wakacjach ale dzisiaj przyniosła dla nas cukierki z tej okazji. Ładnie odśpiewaliśmy "Sto lat!" i złożyliśmy życzenia.


Wspominamy wakacje

Dzień rozpoczęliśmy od wspomnienia wakacyjnych krajobrazów w czym pomogły nam interaktywne puzzle. Później te wspomnienia nanieśliśmy na okulary i opowiadaliśmy o nich. Prawie każdy wykonał pracę według polecenia, komu się nie udało musi uważniej słuchać:) Zaczęliśmy uczyć się piosenki "No to co", pracowaliśmy też z ćwiczeniami. Dzisiaj mamy pierwsze zadanie domowe! 

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy pracownię komputerową i oglądaliśmy przygody pewnych owadów żyjących na łące. Na pewno do nich jeszcze wrócimy:)

Piosenkę możecie pośpiewać w domu, poniżej link.

http://naszelementarz.men.gov.pl/piosenki-dla-klasy-1/


4 września

Pracowaliśmy na tablicy interaktywnej z grami z naszej strony. Z dzieleniem wyrazów na sylaby radzicie sobie całkiem nieźle:) 

Robiliśmy też nasze klasowe drzewo, gdzie w korzeniach były wartości którymi będziemy się kierować w naszej klasie a koronę tworzą nasze odbite rączki. Dzień zaczęliśmy od przyznania punktów w Classdojo, dodaliśmy też nowe punkty za zachowanie i macie ich już coraz więcej. 

Zapraszam do zakładki gry, gdzie możecie poćwiczyć to co robiliśmy na lekcji.


2 września

Pierwszaki już wiedzą, gdzie swój gabinet ma Pani Dyrektor, gdzie jest świetlica, stołówka, toalety i sala gimnastyczne. Zwiedzały dzisiaj szkołę. Była też lekcja z profesorem Zgrzytem, uczniowie dzielili wyrazy na sylaby i świetnie sobie z tym poradzili. Jestem z nich bardzo dumna:) A na koniec była pamiątkowa focia:)


Drodzy Rodzice ( i nie tylko) w tym miejscu możecie przesłać życzenia pierwszoklasistom i odczytamy je sobie na lekcjach.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego! 01.09.2015

Zatem stało się! Zostaliście uczniami klasy 1b Szkoły Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Był to dzień pełen wrażeń! I mam dla Was wiadomość, tak już będzie codziennie bo szkoła to super przygoda:) 

Pięknie się dzisiaj prezentowaliście, zobaczcie sami.