Dzień Mamy

Mama, mamusia, maminka, mami, mamusiu - tak mówimy do naszych mam. Dzisiaj - 26 maja - jest ich święto:) Specjalnie dla kochanych mam przygotowaliśmy kilka niespodzianek.  

Posłuchajcie:

Każda mama jest jak KRÓLOWA! 

Nasz mini teledysk!

Każdy swoją mamusię potrafi namalować z zamkniętymi oczami. Naszym prezentem dla mam były wykonane przez nas awatarkowe portrety.

Narysowane przez nas obrazy przedstawiające Portret Mamy można zobaczyć w wirtualnym muzeum poniżej.

Powered by emaze

Żyj nam mamo wiele lat,

Bo bez Ciebie smutny świat.

Bądź szczęśliwa i radosna,

niechaj w Twoim sercu zawsze gości wiosna.

Uśmiechaj się do świata,

on Ci umili Twego życia lata.

Kocham Cię Mamo!


wtorek - 24 maj

Wtorek to taki krótki dzień, tylko trzy lekcje. 

 

Ania i Ewa rozpoczęły zajęcia od opowieści o przeczytanych książkach. Posłuchaliśmy fragmentów książek. Doskonaliliśmy dodawanie z dopełnieniem do 10 i z przekroczeniem progu dziesiątkowego na piktogramach. To trudne zadanie i nie wszyscy sobie z tym radzą.  Zbliża się Dzień Mamy, przygotowujemy kolejne niespodzianki. 

 

Na ostatnich zajęciach czekało na nas doświadczenie. Sprawiło nam wielką frajdę. To była zabawa z cieczą nienewtonowską. O tym TUTAJ.


Liczymy dziesiątkami

Ćwiczyliśmy dodawanie pełnych dziesiątek. Już wiemy, że 10 jedności to 1 dziesiątka. Słuchaliśmy opowiadania o portrecie mamy. Nie było ono wesołe ale nauczyło nas, że musimy kochać nasze mamy z całych sił! Oglądaliśmy zdjęcia ze starego albumu w ćwiczeniach. Przedstawiały mamy i babcie. Później Pani czytała nam fragment książki "Banany z cukru pudru". To opowieści pisane przez babcie z powojennej Warszawy.

 


ClassDoJo Mentor

Bardzo się cieszę, że mogę pracować z ClassDoJo!



Emocje i Kahoot!

Pasowanie na czytelnika

Ważna sprawa! Dzisiaj zostaliśmy oficjalnie pasowanie na czytelnika, otrzymaliśmy specjalne plastikowe karty biblioteczne i musimy o nich teraz pamiętać. Po pasowaniu przyszedł czas na wypożyczenie:)

i oglądanie, czytanie i rozmowy o książkach.

Klub Pożeraczy Książek tego dnia był licznie reprezentowany:)

A na koniec dnia...Mini kino:)


Powtórzenie wiadomości o Polsce

Kolejną warszawską legendę, przeczytał nam tata Igorka. Później rysowaliśmy do niej ilustracje, z których powstała książeczka.

Powtarzaliśmy wiadomości o poznanych miastach. Dobieraliśmy podpisy do zdjęć i grupowaliśmy miasta. Teraz prace wiszą na naszej ścianie i dla przypomnienia zawsze będziemy mogli do nich wracać. Rozpoczęliśmy wykonywanie naszych książeczek o Polsce. 


Placem po mapie - czwartek

Odnajdujemy kolejne polskie miasta na mapie, szukamy gdzie Wisła ma źródło i przez jakie miasta przepływa. Jeździmy samochodzikiem i płyniemy łódką z kotem... po mapie:)


Powtórzenie wiadomości o Krakowie


Środa w mieście Kraka

Poznajemy kolejne polskie miasta. Dzisiaj zawitaliśmy do dawnej stolicy Polski. Wysłuchaliśmy legendy o Kraku i Smoku Wawelskim. W aplikacji Szkic wykonaliśmy ilustracje do legendy. W aplikacji mLibro wykonaliśmy zadania o Krakowie. Tańczyliśmy Krakowiaka i bawiliśmy się na placu zabaw. Trenowaliśmy też rzut piłeczką oraz skok w dal.

Na zakończenie dnia zrobiliśmy smoki ziejące ogniem! 

Dziewczynki przyniosły kolejne przeczytane albo czytane książki. Amelka zapisał już cały raport pożeracza! Brawo! 


Wtorek

Byliśmy na spektaklu teatru Kurtyna o Kajtku, który szukał przyjaciela. Bardzo nam się podobało.

Bartek przyniósł mapę świata, która zaciekawiła dziewczynki do wyszukiwania państw. 


Poniedziałek


Piątek, 6 maja

Dzień rozpoczęliśmy razem z tatą Karola, który czytał nam Mikołajka. Później rysowaliśmy ilustrację do tej historii. Powstała nasza obrazkowa książeczka. 

 

Pogoda sprzyjała. Ćwiczyliśmy na dworze.

 

Zaciekawiła nas cola i mentosy na biurku. Okazało się, że były potrzebne do doświadczenia.


Urodziny Amelki

Amelce składamy najpiękniejsze życzenia urodzinowe!


5 maj

Opowiadaliśmy, gdzie spędziliśmy majówkę. Szukaliśmy tych miejsc na mapie. Dzisiaj było sporo matematyki na zajęciach i pracowaliśmy bardzo dzielnie!


Dż jak dżdżownica

Obserwowaliśmy dżdżownicę i ślimaka w słoiku, już wiemy, że czy małe czy duże zwierzątka, wszystkie przydadzą się naturze. Myśleliśmy jakie cechy ma prawdziwy dżentelmen i czy u nas w klasie są dżentelmeni. Czytaliśmy i mówiliśmy wierszyk o pewnym dżentelmenie z Dżakarty. Zrobiliśmy też obrazki z dżdżownicami:)

Dzisiaj swój raport pożeracza przedstawili Ewa, Amelka i Igor:)