W ostatni marcowy czwartek...

...stworzyliśmy książeczkę o przygodach Sida, poznaliśmy głoskę ń a przerwy spędzaliśmy z GoNoodle:)


Opera Wrocławska 30.03

Zaraz po świętach wybraliśmy się do Opery Wrocławskiej na spektakl "Sid- wąż, który chciał śpiewać". Była to historia węża, cyrkowego artysty, który mimo, że nie potrafił śpiewać pragnął zachwycić publiczność swoim głosem. 

Więcej o spektaklu na stronie http://www.opera.wroclaw.pl


Wielkanocne zajęcia

Tradycje i zwyczaje świąteczne poznawaliśmy korzystając z interaktywnego podręcznika na naszych tabletach. Słuchaliśmy opowiadań, rozwiązywaliśmy zadania, wykreślanki. 

Korzystając z naszych wycinanek zrobiliśmy wielkanocne plakaty a w aplkikacji Szkic wykonaliśmy kartki świąteczne TUTAJ.

Baranki, które zrobiliśmy z masy solnej razem z mamą Gabrysi, zupełnie już wyschły i mogliśmy je pięknie ozdabiać.  Na zakończenie tych zajęć, mama Gabrysi przygotowała dla nas słodka niespodziankę. Bardzo dziękujemy.

Słonecznko pięknie świeciło za oknem, wybraliśmy się na plac zabaw. Igor, Amelka i Pola szukali wiosny. Znaleźli ją i utrwalili na plakacie.


epodręcznik wiosenny

Profesor Zgrzyt znowu narozrabiał! Pomóżcie Julce i Kubie rozwiązać zagadki!

kliknij tutaj


Pierwszy Dzień Wiosny - 21.03.

Dzień rozpoczęliśmy od rozdania zaległych awatarków. W piątek nie było na to czasu. 

 

Dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny, od rana szykowaliśmy Marzannę. Nasza zimowa panna była pełna kolorów. 

W naszym elementarzu pojawiło się kilka wiosennych tematów. Mówiliśmy o marcowej pogodzie, pierwszych wiosennych kwiatkach i ptakach, które możemy już usłyszeć. Na platformie mCoursor jest interaktywna wersja naszego elementarza. Często z niego korzystamy. Dzisiaj również. Układaliśmy memory, słuchaliśmy wiersza o wiośnie i robiliśmy jeszcze inne zadania. Bardzo to lubimy:)

Jak już zdobyliśmy cenne wiadomości o wiośnie, przyszedł czas na wspólne świętowanie z klasą 1c oraz zeróweczką. 

Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i wybraliśmy się na pożegnanie Marzanny oraz poszukiwanie pierwszych oznak wiosny.


Piątek 18.03.

Piątek był aktywnym dniem! Nie wyciągnęliśmy książek ani ćwiczeń ale to wcale nie znaczy, że się nie uczyliśmy! Zaczęliśmy od zajęć tabletowych. Pracowaliśmy z naszym elementarzem ale w wersji interaktywnej, czekały na nas zadania z głoski "ś" i "si". Więcej tutaj. Teraz był czas na podsumowania. Na arkuszach papieru zapisywaliśmy podawane przez Panią wyrazy. Najpierw mówiliśmy jak je zapisać i następnie zapisywaliśmy. Przy takim wspólnym pisaniu uczymy się od siebie nawzajem. Kiedy pojawiają się wątpliwości, mogę zajrzeć do koleżanki. Kiedy pojawia się błąd szybo jest wykrywany. Dzwonek poinformował nas o przerwie. Czas na odpoczynek.

Po przerwie przyszedł czas na matematykę. Trenowanie liczenia nie musi odbywać się tylko przez wypełnianie ćwiczeń. My uczyliśmy się grając w MUCHY. Do rozgrywki przystępują dwie osoby i prowadzący. Prowadzący czyta działanie z kartonika, kto pierwszy poda właściwą odpowiedź i pacnie w muchę z wynikiem zabiera kartonik. Wygrywa osoba, która ma więcej kartoników. U nas była zmiana co cztery kartoniki. Towarzyszyło temu wiele emocji ale też skupienie przy liczeniu. Z resztą zobaczcie sami...

 

 

"Muchy" zostały opisane na blogu www.zamiastkserowki.edu.pl

Po Muchach przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Pani Justyna - mama Gabrysi zainspirowała nas wykonaniem wielkanocnych baranków. Przygotowała dla nas masę solną i pomagała w wykonaniu. Mieliśmy "pełne ręce roboty" dlatego nie ma zdjęć ale jak baranki będą w pełni gotowe na pewno zawitają na stronę:)

Pogoda dopisywała więc na ostatnich zajęciach wyszliśmy na szkolny plac zabaw. Zabraliśmy ze sobą baranki z popcornu, które w końcu mogliśmy zjeść:) 

W poniedziałek pierwszy dzień wiosny. Nie zapomnijmy ubrać się na kolorowo!


Ślimaki i baranki 17.03.

Cudem udało się wypełnić brzuszki baranków. Popcorn kusił każdego! 


"Trzy wesołe krasnoludki" 16.03.

Byliśmy dzisiaj w Teatrze Muzycznym Capitol na przedstawieniu wierszowanej opowieści Jana Brzechwy "trzy wesołe krasnoludki". Cudowny to był musical! Trzy wesołe krasnoludki wyruszyły na podbój świata. Poleciały na księżyc, nurkowały, pasły biedronki, urządziły koncert rockowy i miały jeszcze wiele innych pomysłów. Z radością i uśmiechem na ustach oglądaliśmy kolejne sceny:)

Wiosenne kwiatki


14.03. - Urodziny Patryka


11.03. - Piątek z Klubem Pożeraczy Ksiązek

Coraz bardziej "zarażamy" się książkami. Piękne są kolorowe raporty pożeraczy. Cudownie słucha się opowieści o wydarzeniach.

W piątek podsumowaliśmy wiadomości matematyczne, które nabywamy od początku roku. Przeprowadzaliśmy też wywiady z koleżankami i kolegami z klasy:)


10.03. - Rakieta

Pozostajemy w podniebnym klimacie. Dzisiaj poznawaliśmy globus, odkrywaliśmy kontynenty. W grupach wykonaliśmy rakiety z butelek plastikowych. Sprawiło nam to wiele radości. Wszyscy pracowali z pełnym zaangażowaniem.


09.03. - Układ Słoneczny 

Pochłonęła nas praca nad Układem Słonecznym. Było zaangażowanie i współpraca, niestety nie wszyscy dokończyli swoje prace.. Wielkie brawa dla tych, którzy wytrwale pracowali do końca.

W zapamiętaniu kolejności planet Układy Słonecznego pomaga nam wierszyk. A jak pomaga? Zapytajcie 1B:)

 

Moja

Wiecznie

Zapracowana

Mama

Jutro

Sama

Usmaży

Naleśniki


08.03 - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek! Tak rozpoczęliśmy dzisiejszy dzień. Chłopcy wręczyli prezenty, złożyli życzenia, poszkotowaliśmy słodkości.

Oglądaliśmy też swoje Lapbooki o psach, niestety nie wszyscy je dzisiaj przynieśli. 

Malowaliśmy farbami planety Układu Słonecznego, będą nam potrzebne do następnego zadania oraz korzystaliśmy z aplikacji Solar System 3D, dzięki której mogliśmy przyjrzeć się planetom z bliska.

Kiełki z naszego klasowego ogródka są już gotowe do jedzenia. Nie wszystkim jednak smakują ponieważ mają bardzo ostry smak, szczególnie kiełki rzodkiewki:) Dzisiaj do ogródka dołączyły poziomki w miniszklarni. Wysianiem zajęli się chłopcy.

Bardzo dziękuję, za wszelkie słodkości oraz przepiękne kwiaty:)

Pani Cela

Aplikacja Solar System 3D


07.03 - Klub Pożeraczy Książek

Legitymacje Klubu Pożeraczy Książek otrzymali wszyscy uczniowie. Dzisiaj Igor prezentował swoją legitymację i książeczki, które "pożarł" ostatnio:) Zapełnionych miał już kilka Raportów Pożeracza. Wszyscy chętnie oglądali książeczki. Bartek zaprezentował gazetkę o wszechobecnych Star Warsach:) Tutaj duże zainteresowanie wykazali chłopcy:)

Ułożona rozsypanka wyrazowa informowała, o czym będziemy w tym tygodniu mówić:)


piątek - 04.03.

Zadanie domowe wykonali wszyscy - to też kolejny punkt w ClassDojo. Dzisiaj dominowała na zajęciach matematyka. I to dlatego, że uczniowie tak zdecydowali:) mieli dowolność w wyborze zadań do wykonania co sprawiło, że z wielką ochotą je wykonywali. Bardzo się zdziwiłam ale też ucieszyłam, kiedy powiedziałam, że kończymy pracę z ćwiczeniami i usłyszałam wielki okrzyk niezadowolenia. Nie było innej rady, jak tylko pozwolić uczniom pracować. W nagrodę - kolejny emocjonujący odcinek Chrząszczyków.

Poznaliśmy kolejne przygody Pięciopsiaczków, a Bartek pokazał nam książeczkę, którą ostatnio przeczytał.

Lapbooki o psach zyskały kolejne elementy ale to jeszcze nie koniec pracy. Bardzo się cieszę, że z radością książeczki są tworzone:) Myślę, że na tych się nie skończy. Bardzo proszę pamiętać zabrać Lapbooki w poniedziałek do szkoły!

Chrząszczyki (Minuscule) to krótkie filmiki pokazujące życie owadów. Dziaci je uwielbiają:)


czwartek - 03.03.

Każda grupa cudnie dba o klasowy ogródek. Pierwsze kroki po wejściu do sali kierowane są w stronę ogródka:) Dzisiaj trzeci dzień i już otworzyły się kiełki oraz rzeżucha. Wczoraj Ania pokazała nam książkę o Neli - małej reporterce. W książce znajdują się kody , w których ukryte są filmiki i inne materiały małej Neli. Wczoraj nie udało nam się ich odczytać ale dzisiaj już tak. Do odczytania kodów potrzebna jest specjalna darmowa aplikacja SEE MORE. Dzisiaj słuchaliśmy jak etiopski chłopczyk gra na instrumencie zrobionym z patyka, plastikowej butelki oraz końskiego włosia.  Kolejne historyjki ukryte w kodach, odkrywane były na przerwie.  Zaczęliśmy też wykonywać nasze książeczki o psach tzw. Lapbooki. Wczoraj powstały matematyczne plakaty dzisiaj sprawdzaliśmy czy wszystkie działania na plakatach są poprawne. 

Był też obiecany eksperyment- o nim tutaj

03.03.2016r. on PhotoPeach

środa 02.03.

Czytamy, piszemy, liczymy, mierzymy - dzisiaj tyle aktywności. Odmierzaliśmy długości linijką, pamiętamy, że zaczynamy mierzyć od zera i wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem. 

Ania przyniosła książkę o Neli - małej reporterce. Opowiedziała nam, że w książce są specjalne kody QR, w których są ukryte filmiki. Niestety nie udało nam się odczytać kodów ponieważ internet płatał nam figle.

Na problemy techniczne z internetem nie mamy rady, nie udało nam się odczytać kodów QR, w których były ukryte zadania. 

Zadania znajdują się poniżej. 

Za oknem jeszcze trochę śniegu a słoneczko ładnie świeciło. Z wielką ochotą wybraliśmy się na plac zabaw.

Rozpoczęliśmy dzisiaj wykonanie naszych Lapbooków o psach, a jutro czeka nas kolejny eksperyment z książki Amelki:)

 

 

Mierzenie linijką.


Na tabletowych zajęciach wykonaliśmy matematyczne plakaty. Opis lekcji TUTAJ.



znaki równości



Wtorek - 01.03.

Po prawie tygodniowej nieobecności wróciła nasza Pani. Na początek przekazała nam nowe zeszyty do nauki pisania. Mają one specjalnie oddzielone linie. Z wielką chęcią rozpoczęliśmy pisanie w zeszytach, tym bardziej, że piszemy już piórami. Założyliśmy dzisiaj nasz klasowy ogródek. Posialiśmy rzeżuchę, szczypiorek, pietruszkę, mamy też mieszankę kiełków. Pracowaliśmy w grupach i tak tak będziemy się opiekować naszymi roślinkami. Na przerwach tańczyliśmy z goonoodle a wf rozpoczęliśmy od doświadczenia z kolorowym deszczem:) O doświadczeniu TUTAJ