Zakończenie roku 2017!

Animacja by Igor

Kochani! Po 10 miesiącach pracy, przyszedł czas na odpoczynek! Bawcie się dobrze na wakacjach, wyśpijcie się na zapas, skaczcie boso po trawie i łapcie zielone żabki! Dziękuję Wam za ten rok!

 

Pani Cela

 

 

Ps. Jeżeli jeszcze zaglądasz na naszą stronę, to możesz coś napisać o swoich wakacjach, na padlecie poniżej.

Wystarczy kliknąć 2 razy:)

 

Made with Padlet

A tutaj link do zdjęć z Zakończenia roku, dzięki pani Justynie:)

Kliknij na zdjęcie:)


Przedwakacyjny ostatni czwartek

15 osób dotarło do szkoły.  Fajny to był dzień.  Byliśmy ze sobą, razem się bawiliśmy - budując wspólnie wieżę z kubeczków. Wczorajsza animacja poklatkowa tak się spodobała, że dzisiaj powstawały nowe. Dziewczyny tworzyły historie w Niestarszkach, chłopcy przekopywali piaskownicę i zakopywali kolegów.Rozmawialiśmy o tym, jaki to był rok dla nas. Miło słyszeć, że to był fajny czas. 

Najwięcej wzruszenia u naszej pani pojawiło się, kiedy kończyliśmy zdanie; "dla naszej Pani ważne jest... i odpowiedź "my jesteśmy ważni dla Pani!" Oczywiście! Tak właśnie jest!

 

Do zobaczenia jutro!

Pamiętajcie! Przychodzimy wystrojeni na galowo!


Przewakacyjna ostatnia środa

Układaliśmy sudoku z kolorowych kubeczków. Szachownica powstała z taśmy izolacyjnej przyklejonej do dywanu:)

A następnie testowaliśmy aplikację PicPac - do animacji poklatkowej. Sama aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna. Natomiast  proces powstawania animacji wymaga dużo cierpliwości, dokładności i współpracy w grupie. Bardzo szybko uczniowie opanowali obsługę aplikacji i już po 45 minutach powstały pierwsze filmiki. Zobaczcie:)


Ciężka ta nauka! Po 10 miesiącach intensywnej pracy, tak wyglądamy:

Przedwakacyjny ostatni wtorek

Podsumowanie czytelniczych węży. Każdy, kto dzielił się z klasa przeczytanymi książkami i budował swojego węża otrzymał Tytuł KLASOWEGO KARMICIELA KSIĄŻKOWEGO WĘŻA. 

Powtórzyliśmy wiadomości z ortografii. Kiedy napisać ż, a kiedy rz? kiedy h, a kiedy ch? Wielka litera czy tylko w imieniu? A co na końcu zdania? 

 

A później wybraliśmy się na ...LODY! Zostały nam jeszcze pieniążki zarobione na kiermaszach. Najpierw je policzyliśmy i w drogę po lody:) Kiedy wróciliśmy znowu było podliczanie kasy i wystarczy nam na jeszcze jedno wyjście:)

 

I zabawa z kubeczkami! Budowanie wieży, zamku, które niestety co chwilę ulegały zburzeniu.

 

Co jutro? 

Jutro dzień gospodarczy. Sprzątamy szafki i oddajemy kluczyki, które muszą być opisane numerem szafki!

 


Przedwakacyjny ostatni poniedziałek

U nas nie ma wolnego od nauki! 

Ostatnie wspólne przedwakacyjne chwile staramy się spędzać razem np. na placu zabaw. Chłopcy uświadamiali mnie o co chodzi w Star Warsach. 

Później oglądaliśmy "Robaczki z zaginionej doliny" - zostało nam jeszcze trochę filmu do dokończenia. Bardzo lubimy oglądać życie robaczków i z pewnością polecamy serię Minuscule.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, czas zatem na doskonalenie praktycznych umiejętności. Pozwiedzaliśmy onlinowo Polskę. Zagościliśmy na Mazurach i w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W aplikacji Google Maps wyznaczaliśmy drogę do Warszawy i sprawdzaliśmy różne warianty.  Szukaliśmy co warto zwiedzić we Wrocławiu i tworzyliśmy program wycieczki. Na koniec zadanie matematyczne z wyszukiwaniem informacji. Musieliśmy odpowiedzieć na pytanie Ile zapłacę za bilet do ZOO i Ogrodu Japońskiego? Należało przy tym pamiętać, jaki rodzaj biletu wybrać. 

 

 


Dzień Pustej Klasy

W zeszłym roku świętowaliśmy ten  dzień i w tym roku również porzuciliśmy naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

Amelka kręciła wypowiedzi uczniów o Dniu Pustek Klasy. Znajdziecie filmiki w galerii, klikając poniżej.

Matematyczne rozgrywki i spinnerowe zadania

Na początek, na rozgrzewkę matematyczne rozgrywki. Dla przypomnienia tabliczki mnożenia. A później spinner. Ta mała zabawka, która ostatnio cieszy się tak wielka popularnością, wykorzystana została do zadań matematycznych:)Ptaki

Ostatnio omawialiśmy temat ptaków. Dużo informacji już wiedzieliśmy o tych latających stworzeniach. Sami wyszukiwaliśmy różnych wiadomości o ptakach, które były nam potrzebne do zadania. I na koniec zadanie, przy którym rozwijaliśmy wyobraźnię. Zostaliśmy ornitologami i odkryliśmy nieznanego wcześniej ptaka! Z uwagą słuchaliśmy o nowych gatunkach!


06.06.

Dotarła do nas dzisiaj  paczka! A w niej...AWATARKI! Czyli potworki z ClassDojo! Uszyły je dla nas dziewczyny z Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach, a wszystko dzięki cudownej, kolorowej Pani Marcie!

O całej akcji przy awatarkowym projekcie możecie poczytać tutaj.

Teraz awatarki będą nam towarzyszyły każdego dnia! Większość ma już swoje imiona! 

Od razu zabraliśmy się za pisanie podziękowań. 

Bardzo, bardzo dziękujemy!

Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.

05.06.