28 luty

Rozpoczęliśmy projekt "Zdrowie" Wykonujemy swoje książeczki. Projektowaliśmy już logo, stronę tytułową. Dzisiaj mówiliśmy o tym, jak dbać o zdrowie. Mieliśmy dużo pomysłów, które później przenieśliśmy do naszej książeczki wyszukując w kolorowych gazetach gotowych obrazków. Było też zdrowe śniadanko z przyniesionymi jeszcze zimą przetworami. Bochenek chleba  rozszedł się w mig!

Wtorek to nasz książkowy dzień. Dzisiaj kolejne osoby prezentowały przyniesione książki. I tym samym nasze węże czytelnicze coraz dłuższe. Odwiedziliśmy też bibliotekę. 

Były też zajęcia z Dashami! A konkretniej wyścigi Dashów! Zadaniem Dasha było przewrócić jak najwięcej kręgli. Każdy kręgiel to określona liczba punktów. Gdy Dash zbił wszystkie kręgle drużyna zdobyła 38 punktów. Każda drużyna miała dwie rundy. Na koniec podliczaliśmy ile punktów zdobyły poszczególne drużyny:) 

Sterowanie Dashem to wcale nie prosta sprawa! Dzisiaj korzystaliśmy z aplikacji GO. Rozstać się z Dashem nie było łatwo:)

27 luty

Pierwszy poferyjny dzień!

Słoneczko zwiastuje powoli nam wiosnę dlatego wykorzystujemy każdą taką słoneczną chwilę. Zobaczyliśmy nasze drzewka, a dziewczynki zajęły się rzeżuchą i pietruszką.

Rózia podczas ferii obchodziła urodzinki, a my dzisiaj śpiewaliśmy sto lat!

Pracowaliśmy w grupach z grą Scottie Go, przeprowadzając małego niebieskiego ludka po kolejnych planszach programując określona ścieżkę. 


10 lutego - piątek!

W ten przedferyjny piątek dotarła do nas poczta walentynkowa!

Zrobiliśmy też ostatnie "szybkie" walentynki! 

Przenieśliśmy się do Grecji, poznaliśmy Greka Zorbę, Archimedesa i Herkulesa. Niektórzy próbowali nawet Zorbę tańczyć!

A na koniec pograliśmy w planszówki i nie tylko:)

To było bardzo długie półrocze ale też bardzo owocne.

Ferie się właśnie rozpoczęły, czas na aktywny wypoczynek!


9 lutego - bal karnawałowy


8 lutego - Sudoku

Dzień upłynął nam pod hasłem "SUDOKU". Rozwiązywalismy na zajęciach komputerowych, a później w sali na macie. Kto chciał "łamał główkę" rozwiązując testowe sudoku.

 

Zbliża się bal karnawałowy, dlatego zamieniliśmy się w projektantów strojów karnawałowych! 

 

Dzisiaj najważniejsza była WSPÓŁPRACA!


7 lutego  - wtorek

Kończyliśmy i prezentowaliśmy swoje sportowe plakaty. 

Wtorek jest dniem, kiedy przynosimy swoje przeczytane książki.

 Dzisiaj książki przynieśli: Ania, Igor, Ewcia i Filip. Wysłuchaliśmy o czym są przyniesione książki i czy warte są polecenia.

Po prezentacji z zaciekawieniem przeglądaliśmy kolorowe kartki. 

 

 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

 Wisława Szymborska

 

Igor przyniósł mega kolorowanki, którymi z chęcią się zajęliśmy. Inni woleli malować puchnącymi farbami.


6 lutego

Gra "Cztery w rzędzie" na wfie, matematyczne KABOOM i współpraca przy wykonaniu plakatu. Taki był nasz dzisiejszy dzień.


3 lutego

Był Kahoot na początek, czasowniki i rzeczowniki utrwalaliśmy. Jeszcze nie wszyscy potrafią szybko określić co jest czasownikiem, a co rzeczownikiem. Ale będziemy trenować:)

Zrobiliśmy małe pingwinki z piaski plastycznej i uczniowie stwierdzili, że to chyba PINGWINKI MALUTKIE.  I podsumowaliśmy wiedzę o pingwinach. 

Dzieliśmy na ciastkach (których jeszcze trochę zostało) a w jajkach niespodziankach czekały na nas działania. 

Mówiliśmy też o bezpieczeństwie na feriach, jak wybierać bezpieczne miejsca do zabawy i na co należy uważać. 

Na bajkowych zajęciach przenieśliśmy się do Danii. Poznaliśmy Pana Andersena, Małą Syrenkę i to co wywołało największe emocje... historię powstania LEGO! BO tak, Lego pochodzą z Danii!

Poniżej filmik, który oglądaliśmy na zajęciach tylko w dłuższej wersji.

 


2 lutego

Trenujemy ostro tabliczkę mnożenia. Z reguły działania zapisujemy na karteczkach a następnie wklejamy do zeszytu. Dzisiaj najpierw ćwiczyliśmy na tabletach. Świetnie sprawdzają się aplikacje "Tabliczka mnożenia" albo

"Labmat.                    

.Cover artCover art

Po małym treningu czas na sprawdzenie. I tutaj wykorzystaliśmy Kahoota. Kahoot to zawsze wielkie emocje ale też duże uproszczenie ze sprawdzaniem odpowiedzi, które widzimy od ręki:).

A później niespodzianka!

Wzięliśmy dzisiaj udział w lekcji online z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego! Tematem były oczywiście pingwiny! Najlepsze stwierdzenie padło na koniec, że to było tyle informacji, że już nic nie wiedzą:))

To jest niesamowite, że dzięki technologii pokonanie ponad 14 tysięcy kilometrów nie stanowi problemu.

Poznaliśmy dzisiaj Dasha! Mały robocik, który wywołał uśmiech u każdego:) Dzisiaj uczyliśmy się nim sterować i dowiedzieliśmy się, że może wydawać różne dźwięki.  

Każdy chociaż przez chwilę kierował Dashem. Zadanie polegało na naprowadzeniu Dasha na właściwy kwadracik z wynikiem mnożenia, który podawała Pani. Kiedy Dash najechał na właściwy kwadracik, musiał wydać dźwięk:)

Miało być jeszcze dzielenie na klockach legopodobnych ale budowanie w grupach zwyciężyło. Powstał też tor dla Dasha, ale to już zobaczcie sami:)


1 lutego

Choroby mocno przetrzebiły nam klasę. Jest nas 12, 13 osób na lekcjach.  

Życzymy dużo zdrówka chorującym a tymczasem u nas...

Na zajęciach komputerowych tworzyliśmy filmy. (Możecie też stworzyć swoje na stronie www.dvolver.com - wpisując na końcu adres pierwszakiw1b@gmail.com, tez będziemy mogli je zobaczyć). Następnie oglądaliśmy je w klasie i wyłapywaliśmy błędy... Brak kropki na końcu zdania, wielkiej litery na początku itd.  Mimo tego, bardzo nam się podobało.

 Filmy możecie zobaczyć klikając na linki poniżej

film 1

film 2

film 3

film 4

Była też słodka matematyka. Dzielenie wcale nie okazało się trudnym, jeżeli dzielimy ciastkami:)

A czasowniki i rzeczowniki utrwalaliśmy skacząc po kolorowych matach. Pani podawała wyraz, jeżeli był czasownikiem należało stanąć na żółtym, jeżeli rzeczownikiem na innym kolorze.