31.01.

Aplikację Labmat wykorzystaliśmy aby ćwiczyć tabliczkę mnożenia. Zbierając punkty za poprawne odpowiedzi ratujemy Labmaki. W aplikacji możemy również grać z druga osobą i w ten sposób się sprawdzić. To jedna z aplikacji, którą warto zainstalować na swoim urządzeniu.

Labmat

Zimowa aura sprzyja zimowym doświadczeniom. Sprawdzaliśmy jak zachowują się różne płyny w niskiej temperaturze. Wystawiliśmy kubeczki na początku zajęć, a na ostatniej lekcji jeszcze raz sprawdzaliśmy płyny w kubeczkach.

Klub Pożeraczy Książek powrócił! Zawsze we wtorek będziemy prezentować swoje przeczytane książki. Dzisiaj Ewa, Rozalka i Ola polecały nam książki, które przeczytały. tym samym wydłużyły swoje czytelnicze węże. Następnie odwiedziliśmy bibliotekę aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.


30.01.

Było dzisiaj o ogniu, to i doświadczenie z ogniem się znalazło:)

 

Na podsumowanie zajęć o Antarktydzie i pingwinach powstały obrazki w aplikacji Szkic.

Klikając na zdjęcie poniżej przeniesiesz się do albumu.

A na wfie ćwiczenia na refleks i koncentracje oraz sportowe kółko i krzyżyk.

Jak to się dzieje, że żarówka świeci? Jak żyłoby nam się bez prądu? Po co nam światło? Zastanawialiśmy się dzisiaj nad takimi sprawami. 

Później zbudowaliśmy obwód elektryczny i żarówka nam zaświeciła. Kręcił się również wiatraczek.


Dzień Babci i Dziadka

Tak było:)

Krótki filmik z występu.

Za co kochamy dziadków? Co moja babcia robi najlepiej? A co mój dziadek robi najlepiej? I po co są dziadkowie?

Posłuchajcie:)


Zdjęcia z fotobudki poniżej. Kliknij na zdjęcie.


ćwiczenia

poćwicz tutaj

możesz wybrać też dowolną grę TUTAJ

Zaczarowana zagroda TUTAJ 


26 stycznia.

Dzień zaczęliśmy od przygód małego pingwinka Pik Poka. Następnie wysłuchaliśmy dalszej części "Zaczarowanej zagrody". Umiejętność słuchania ze zrozumieniem sprawdziliśmy wypełniając test z lektury ( test znajduje sięTUTAJ).

A w programie TUX Paint wykonaliśmy obrazek z Antarktydy.

Wspólnie ułożyliśmy mapę świata ze zwierzętami. Nazwaliśmy kontynenty i szukaliśmy na mapach jakie zwierzęta można spotkać wokół Antarktydy. 


25 stycznia

Rozpoczęliśmy tematy związane z Antarktydą i pingwinami. Dzisiaj zaczęliśmy od namalowania pingwinów w naturalnych rozmiarach.

Posłuchaliśmy fragmentu lektury "Zaczarowana zagroda" i ciekawi jesteśmy jej zakończenia.


23 stycznia

Projekt 24 zadania na czas oczekiwania już dawni za nami ale... dzisiaj otrzymaliśmy KRAJOWE ODZNAKI JAKOŚCI, nasza Pani również.

Krajowa odznaka jakości przyznawana jest przez Narodowe biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach parterstwa uznawana jest za wyróżniającą się.

Bardzo się cieszymy!

 

My tymczasem szykujemy się do Dnia Babci i Dziadka:)

Przypominamy:

piątek 27.01. godzina 16:30.Hydropolis - 17.01.

Ta wycieczka była niezwykłą lekcją przyrody. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o zwierzętach żyjących w wodzie, podziwialiśmy przebieg Amazonki. Wiemy też, że rekiny wcale nie są takie groźne dla ludzi. Zobaczyliśmy szczątki Titanica i innych podwodnych wraków. Wzbudziliśmy wiatr, burze i deszcz... Oglądając filmik poniżej zobaczcie na buźki uczniów, jak są otwarte z podziwu:)


5.01.

Trenujemy tabliczkę mnożenia. Całkiem nieźle nam to idzie! Z pomocą przychodzą aplikacje:)

A na szybkie podsumowanie tablica, na której wpisujemy swoje propozycje.

Matematyka nie jest straszna i nabiera innego znaczenia, kiedy jest matematyka dywanową!


4.01.

Bryły nie są łatwym tematem ale moi uczniowie poradzili sobie z tym doskonale! Najpierw oglądali figury a później samodzielnie je budowali! Po zbudowaniu należało samodzielnie odszukać  nazwę bryły i zaprezentować, omówić swoją bryłę. Jaka figura jest w podstawie, a jakie w ścianach bocznych, ile wierzchołków ma moja bryła?


3.01.

Kiedy śnieg za oknem nie sposób usiedzieć na lekcjach. Dodatkowo nie wiemy ile ten śnieg jeszcze poleży. Pogoda płata nam figle. Wczorajsze zabawy na śniegu przyniosły wiele radości. A z sankami o dopiero jest zabawa!


Zima lubi dzieci! 02.01.