O mitach śmiercionośnych elektronów- konieczne do przeczytania


15 tabletów...

Może pamiętają Państwo nasze pierwsze spotkanie, jeszcze w czerwcu bodajże, kiedy mówiłam o planach tabletowej klasy, zainspirowana działaniami koleżanek z grupy Superbelfrzy Mini. Zaczęło się od wypożyczania tabletów z Biblioteki Gminnej w Czernicy (tu wielkie ukłony dla mamy Bartka). Teraz ziściły się moje edukacyjne plany. Od stycznia rozpoczynamy pracę z 15 tabletami LENOVO YOGA TAB 3. Innowacja pt. "Tablet w edukacji wczesnoszkolnej" właśnie się rozpoczyna. 

Prekursorem tabletowych działań jest Jola Okuniewska. Teraz mocno trzymam kciuki (i zachęcam wszystkich) za jej wygraną w  Global Teacher Prize

 http://www.globalteacherprize.org/finalist/jolanta-okuniewska

TVP1 http://wiadomosci.tvp.pl/23176978/nauczyciel-z-powolaniem


"Tablet jest doskonałą odpowiedzią na współczesne potrzeby współczesnej edukacji. Postępu technologicznego nie jesteśmy w stanie ani zatrzymać ani ominąć. Co więcej on też nie ominie i nas. Więc może zamiast bronić się przed nim rękami i nogami, otwórzmy się na zmiany, wyjdźmy naprzeciw i popłyńmy z prądem? We wszystkich aspektach naszego życia dobrze byłoby znaleźć równowagę i złoty środek. Także i w tym przypadku. Korzystanie z tabletu podczas zajęć edukacyjnych nie oznacza wcale rezygnacji ze standardowych narzędzi takich jak kartka papieru, farby czy patyczki do liczenia. Korzystanie z tabletu podczas lekcji to ich urozmaicanie, to 100% uwagi uczniów i pełne zaangażowanie podczas zajęć. Tablet na zajęciach edukacyjnych to ogromny wachlarz narzędzi i możliwości do wykorzystania w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Tablet to nasza (i naszych dzieci) codzienność."

Martyna Radłowska-Lewińska

http://www.edunews.pl/narzedzia-i-projekty/narzedzia-edukacyjne/3079-tablet-jako-wyposazenie-piornika

W pełni zgadzam się z autorką powyższego tekstu. Jednocześnie przeglądając blogi tabletowych koleżanek wymarzyłam sobie, żeby moje lekcje też tak wyglądały. 

Motywacje  na kolejne lekcje czerpię z blogów koleżanek:

blog Moniki Walkowiak ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim

blog Joli Okuniewskiej ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie


blog Asi Apanasewicz z Małej Szkoły w Koninie Żagańskim 


Od września mam możliwość pracy z tabletami raz w tygodniu, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Czernicy. Wypożyczam 6 iPadów APPPLE AIR 16GB. 

W tym miejscu bardzo chciałabym podziękować Pani Dorocie, mamie Bartka, która pilotowała sprawę i dostarcza nam sprzęt:)