30.11. Andrzejki!

29.11.

Mama Dominika udostępniła nam sokowirówkę i mnóstwo owoców! Na przerwach przerabialiśmy je na soki! Były pyszne i nic się nie zmarnowało!

Czytaliśmy historię o "Ucieczce smoków". My zrobiliśmy do niej obrazki i powstała nasza książeczka - opowiadana.


28.11.


25.11. Dzień Pluszowego Misia i Dzień Gier Planszowych

Dzisiejszy dzień był zdecydowanie za krótki!

Zobaczcie:)


Sposób na tabliczkę mnożenia

Mega pracowity czwartek! 24.11.

Smerfy pracowały dzisiaj niesamowicie! Należą im się wielkie pochwały, których nie brakowało na lekcji! 

Trudny temat tabliczki mnożenia, a działania rozwiązywane jedno po drugim!

Później opis i portret Matyldy, obok wklejonego plakatu z opisem Anii. 

Na koniec zamek z figur geometrycznych i tak się roztańczyli z GoNoodle, ze z opóźnieniem wyszliśmy na wf. Z resztą, taniec to też ruch!


23.11.

Na lekcjach mieliśmy dzisiaj specjalnego gościa. Odwiedził nas Pan Wójt i  obserwował razem z panią Dyrektor naszą tabletową lekcję.  Powtarzalismy rodzaje zdań zakodowane w kodach QR. Na koniec zajęć Pan Wójt i Pani Dyrektor zagrali z nami w Kahoota o bajkowych postaciach. 

Ortografia chodnikowa


Opis Ani

https://issuu.com/celinazieliska/docs/opisani

21.11.

Pięknie słoneczko dzisiaj świeciło! To wspaniały moment na zabawy z cieniem. Wyrysowywaliśmy swoje cienie nawzajem, skakali po nich pokonując drogę przed szkołą i łapaliśmy słoneczko. Poznaliśmy zasady pisowni wyrazów z "ch". 

Dzisiaj 21 listopada jest Dzień Życzliwości. Staraliśmy się być tacy dla siebie, chociaż ostatnio mamy z tym problem. Oglądaliśmy "życzliwe filmiki oraz rysowaliśmy "życzliwe" obrazki. 

Dzisiaj była też chwila na podsumowanie naszych umiejętności matematycznych. I całkiem nieźle nam poszło.

Od dwóch tygodni na zajęciach komputerowych pracujemy nas naszymi książeczkami. Tworzymy je w programie STORYBIRD, który jest bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Dzisiaj naniesione zostały ostatnie poprawki, poprawione błędy i ostateczny zapis. 

ps. Niestety nie można ich wydrukować, ponieważ jest to opcja dodatkowo płatna:(

Oto one:

 

Nasze książeczki


http://scholaris.pl/resources/run/id/105077

 18.11.

Udało nam się dzisiaj uczestniczyć w lekcji  ruchu drogowym, prowadzonej przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Bezpieczeństwo na drodze to też znajomość znaków drogowych. Układaliśmy je na macie, podawaliśmy współrzędne. W nauce pomogłam nam też aplikacja ZNAM ZNAKI. Po takiej dawce wiedzy, przystąpiliśmy do wykonania testu.

Ale o wszystkim dowiecie się z kolejnego odcinka Telewizji Klasowej.

Mata świetnie się sprawdza przy zadaniach z symetrią oraz figurami geometrycznymi.


17. 11.

Franek przyniósł grę, którą wyprodukował z bratem. Wzbudziła nasze zainteresowanie i była inspiracją do pierwszego odcinka TELEWIZJI KLASOWEJ.


ODCINEK 1.

Kody QR znamy już jakiś czas i zawsze zadania z kodami rozwiązujemy chętnie. Dzisiaj pracowaliśmy z kodami ale nieco innymi. Najpierw musieliśmy sami sobie część kodu zamalować aby udało się go odczytać. Ale zamalowac należało tylko te pola, które były wynikiem każdego z trzech zadań.

Karta do pobrania.

Download
kody do kolorowania
kodydokolorowaniafigury.doc.pdf
Adobe Acrobat Document 214.4 KB

Liczyliśmy boki figur geometrycznych i powtarzaliśmy wiadomości o figurach zz Kahootem!

Po pierwszej rozgrywce wszyscy chcieli jeszcze!


Urodziny Lilki


10.11. - czwartek

Odwiedził nas dzisiaj Pan Paweł - strażak i ratownik. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Poćwiczyliśmy z fantomamy czyli takimi manekinami człowieka. Igor był pozkodowanym, którego musieliśmy umieść na desce, odpowiednio zapiąć, okryć kocem i przemieścić. Bardzo ważna przy tym zadaniu była nasza współpraca. 

Nadal jesteśmy w pogodowych tematach. Dzisiejsze zadanie to zakodowana prognoza pogody. W zakładce tabletowe lekcje jej opis.

W ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole" otrzymujemy gruszki, jabłka, marchewkę, rzodkiewkę i inne. Niestety nie są one w mig zjadane. Aby się nie marnowały, nasza Pani przyniosła blender i na przerwie przerabiamy je na mus. W ten sposób więcej osób je przyswaja:)


Śniadanie daje moc!

Już po raz drugi nasza klasa wzięła udział w akcji "Śniadanie daje moc!"

Akcja miała finał 8 listopada, my jednak, ze względu na apel, śniadanie przygotowywaliśmy dzisiaj. 

Przynieśliśmy zdrowe produkty, próbowaliśmy przetworów, które wcześniej przynosiliśmy do szkoły, zrobiliśmy mus owocowy z jarmużem, który co prawda nie wyglądał apetycznie ale był pyszny. Mieliśmy też świeże, robione masełko, kompociki i herbatkę.

Akcję śniadaniową rozpoczęliśmy od ułożenia Piramidy żywienia i zakończyliśmy wykonanie piramidy w aplikacji PicCollage. 

W akcji w tym roku wzięło udział 7805 placówek.

http://sniadaniedajemoc.pl/


Radosne świętowanie- Dzień Niepodległości

Radosne Świętowanie Odzyskania Niepodległości  - był apel i występ każdej klasy. Nam przypadły symbole narodowe Polski. 


7.11. skąd się biorą chmury?

Realizujemy projekt Projekt POGODA. Każdego dnia zdobywamy nowe wiadomości.

Sprawdziliśmy jak działa nasz wiatromierz i ustawiliśmy deszczomierz w odpowiednim miejscu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się skąd się biorą chmury i jakie są rodzaje chmur. Pogoda pozwoliła poobserwować niebo, na którym pojawiły się Stratusy. To rodzaj chmur warstwowych, zwiastujących deszcz.  Oglądaliśmy filmiki i doświadczenie wyjaśniające powstawanie chmur. Potrenowaliśmy działania matematyczne, przygotowywaliśmy się do jutrzejszego apelu i dzień szybko się skończył.

4.11.

Wczoraj zapowiedziałam, że dzisiaj sprawdzam znajomość przeczytanego opowiadania Kahootem. Doskonale się sprawdza, a uczniowie nie mogli się doczekać Kahoota. Od razu otrzymujemy informację zwrotną o poprawności zadania. 

Bingo pogodowe. Żadna karta pracy nie dorówna grom. Wczoraj graliśmy w pogodowe "Ja ma, kto ma?" , a dzisiaj w pogodowe bingo. Były emocja i zabawa, a po grze nie było problemów z wymienieniem zjawisk pogodowych.  

Z kolorowych pudełek losowaliśmy zadania o dwóch stopniach trudności. Przy takiej dowolności w wyborze zadań, wymiany zadań, każdy pracuje według swoich możliwości. Jedni zakończyli na jednym zadaniu inni na trzech.. Ale każde było wykonane samodzielnie.  

Z butelki powstał wiatromierz i deszczomierz, a przy wykorzystaniu szklanego pojemnika, pianki do golenia, pipety i barwnika oglądaliśmy deszcz w butelce.

We wtorek będziemy brać udział w apelu z okazji Święta Niepodległości pod hasłem - "Radosny Dzień Polski".  Będziemy prezentować polskie symbole narodowe i dzisiaj zaczęliśmy je przygotowywać.


3.11.

Świętowaliśmy urodziny Karolka! Były życzenia i urodzinowe cukierki.

Rozpoczęliśmy PROJEKT POGODA.  Zaczęliśmy od pogodowej gry.

Zaczynamy też obserwacje naszego małego obiegu wody.

Odkodowywaliśmy obrazki.

Na zajęciach sportowych wykorzystywaliśmy tablety i kostki do gry. Trenowaliśmy matematykę. 

Zadanie polegało na dodaniu dwóch liczb na wyrzuconych kostkach.  Aplikacja Kostki 2D jest o tyle fajna, że można ustawić dowolną wartość na kości. Printoteka.pl przygotowała piękne karty do jesiennych ćwiczeń. Na poszczególnych kartach zapisane były wyniki. Należało odszukać kartę z prawidłowym wynikiem i wrócić do drużyny wykonując określone ćwiczenie, np. turlaj się jak dynia, wiruj jak liść na wietrze, skacz jak wiewiórka, dreptaj jak jeż, schylaj się po kasztany.